Project Description

PROGRAM NIE BÓJ SIĘ BAĆ… I PO PROSTU DZIAŁAJ!

(Feel the Fear i Do It Anyway®)

 

„Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru.

Jesteśmy albo pełni miłości… albo pełni lęku.”

(Albert Einstein)

 

Czego się boisz?

Zabierać głos publicznie?

Okazywać stanowczość?

Podejmować decyzję?

Bliskości?

Zmiany pracy?

Samotności?

Prowadzenia samochodu?

Utraty kogoś bliskiego?

Rozstania?

Jednej z tych rzeczy? A może wszystkich? A może mógłbyś coś jeszcze dodać do tej listy?

Nieważne… przyłącz się do nas! Wygląda na to, że lęk osiągnął w naszym społeczeństwie rozmiary epidemii.

Boimy się początków; boimy się zakończeń.

Boimy się zmiany; boimy się „tkwić w miejscu”.

Boimy się sukcesów; boimy się porażek.

Boimy się śmierci; boimy się życia.”

(Susan Jeffers)

 

Bez względu na to, czego się boisz ten Program dostarczy wiedzy i narzędzi, które pomogą Ci poprawić zdolność radzenia sobie z każdą sytuacją. Z pozycji cierpienia, bezwładu i przygnębienia (uczuć często towarzyszących lękowi) przejdziesz do pozycji wewnętrznej mocy, wigoru i radosnego podniecenia. Wybierzesz to, co czyni Twoje życie żywym.

 

Zagrożenia należy widzieć, dostrzegać je i czerpać z nich wiedzę dla budowania w naszym życiu poczucia bezpieczeństwa, ale nie ulegać ich mocy, nie „żyć nimi”, nie wyolbrzymiać.

Nie żyć zagrożeniem, lękiem –

Żyć miłością!

Bo miłość czyni życie żywym!

A żyjąc w lęku jesteśmy martwi…

 

Ten Program oparty na książce Susan Jeffers „Feel The Fear And Do It Anyway” (w polskiej wersji językowej „Nie bój się bać”) przywraca chęć do życia!!!

Żadna książka nie wywarła na W. takiego wpływu jak Nie bój się bać. Nieodmiennie podawał ten tytuł, gdy był pytany o najważniejszą książkę, jaką przeczytał. Na uniwersytetach pytano go o to, mając na myśli książki naukowe. Dziennikarze często mieli na myśli poezję, prozę i dramat. A W. nieodmiennie mówił, że to była Nie bój się bać.„

(…) Kupował książkę każdemu, kto miał jakieś problemy życiowe – w Polsce, w Ameryce i w innych krajach; w sumie rozdał kilkaset egzemplarzy, mówiąc, że to nie jest książka do przeczytania, ale do starannego przerobienia. Pomagała każdemu, kto podjął wysiłek zrobienia zawartych w niej ćwiczeń.”

(…) Od czasu do czasu znów czytał książkę. Zawsze z zachwytem. I zawsze dodawała mu energii i siły, by mówić życiu „Tak!””

(prof. Wiktor Osiatyński)

Rehabilitacja, Wydawnictwo Iskry, Warszawa 2012, s. 27-28.

Tę książkę przeczytałam po raz pierwszy w 2017 roku zachęcona rekomendacją profesora Wiktora Osiatyńskiego. Jej treść zrobiła na mnie ogromne wrażenie – od tego momentu rozpoczęła się moja podróż ku sobie. Pomyślałam wtedy: „Kiedyś będę o tym opowiadać innym! Będę towarzyszyć ludziom w ich drodze do odzyskiwania swojej wewnętrznej mocy, by przestali się bać i żyli pełnią życia!”

Ten czas przyszedł teraz.

Trzy lata poznawałam siebie, swoje lęki. Moje życie jest najlepszym przykładem szerokiego spektrum lęków, jakiego można doświadczać! Boję się odrzucenia, samotności, ale też braku wolności i autonomii. Boję się o jutro, o zdrowie i bezpieczeństwo moje i mojej rodziny. Boję się straty, smutku, cierpienia i bólu. Można powiedzieć, że jestem specjalistką w tej dziedzinie! Boję się nadal, jednocześnie w sytuacji lęku, który owładnął nas wszystkich, na całym świecie – COVID- 19, zdecydowałam, że to właśnie jest ten moment! Żeby dokonać wyboru: pozostać martwą, czy żyć? Żeby przestać się bać! To jest ten moment, kiedy ja chcę spotkać się ze swoim lękiem jak z przyjacielem i… zrobić to!

Zostałam licencjonowanym instruktorem Feel The Fear w maju 2020 r.

Jednym spośród 26 licencjonowanych instruktorów na świecie!

Jedynym takim w Polsce!

 

 

 

Przez kilka miesięcy uczyłam się od Reachel Alexaner (po śmierci Susan Jeffers to ona przejęła rolę lidera w Feel the Fear i Do It Anyway®) i mimo podstawowych tylko umiejętności językowych w zakresie komunikowania się w języku angielskim ukończyłam kurs i z pomocą córki – Igi Jakimowskiej przetłumaczyłam jego zasoby i materiały niezbędne do prowadzenia warsztatów. (dziękuję Ci córeczko! Jesteś moim najwspanialszym towarzyszem!)

 

I tak, w czasie Wielkiej Kwarantanny oswoiłam swój lęk, niepewność, obawy i teraz pomogę Ci zrobić to samo, co ja!

 


 • Chcesz przestać się bać?

   

 • Chcesz wyruszyć ze mną w tę ciut niepewną podróż i nabrać pewności, przejść z pozycji bezsilności do swojej wewnętrznej mocy?

   

 • Chcesz mówić swojemu życiu i wszystkiemu, co Cię spotyka TAK!?

   

Pomogę ci zrobić to samo, co ja! I tak samo jak ja!

Chcesz?

Może zdziwi Cię i napełni otuchą informacja, że wbrew pozorom, nieumiejętność radzenia sobie z lękiem rzadko jest problemem natury psychologicznej. Moim zdaniem, jest przede wszystkim problemem pedagogicznym, z czego wynika, że zmieniając sposób myślenia (podejścia do lęku – przyp. Autora), można się nauczyć inaczej patrzeć na lęk – widzieć w nim nie tyle przeszkodę na drodze do sukcesu, co fakt ŻYCIA. (…) Procesy, dzięki którym odmieniło się moje życie są przede wszystkim natury pedagogicznej, więc tych technik, które stosuję ja, może nauczyć się każdy, bez względu na wiek, płeć i pochodzenie społeczne.”

(Susan Jeffers)

Podczas warsztatów NIE BÓJ SIĘ BAĆ… I PO PROSTU DZIAŁAJ! prowadzonych przeze mnie możesz nauczyć się:


 • jak przyjmować rzeczywistość taką, jaka jest, ŻYĆ tu i teraz bez zbędnego zamartwiania się o przyszłość i rozpamiętywania przeszłości;

 • jak zyskać niezbędną na te czasy galopujących zmian kompetencję elastyczności, odwagi, pewności w niepewności;

   

 • jak zyskać więcej wiary, ufności, zaufania do siebie i świata, nadziei, że będzie lepiej, lepiej nie koniecznie tak jak chcesz, jednocześnie dla Ciebie lepiej;

   

 • jak korzystać w sposób ciągły w swoim życiu z narzędzi z Programu, które jasno, klarownie i przejrzyście wskazują sposób w jaki możemy przyjmować, akceptować, być oraz pozostać ze zmianą;

 • jak widzieć powody naszego oporu, przerażenia, niechęci do zmiany, podejmowania wyzwań – jakie mamy korzyści z tego, że tkwimy w miejscu i jak możemy się tym zaopiekować;

 • jak przestać walczyć, zmagać się z życiem, tylko ŻYĆ, czyli o tym jak nie przeszkadzać sobie samemu w byciu szczęśliwym;

 • jak czynić swoje życie żywym, a nie martwym;

 • jak odzyskać radość, wigor, energię, poczucie wpływu i sprawczości w swoim życiu oraz utrzymywać i rozwijać ten stan i umiejętności.

Nie musisz czekać, aż ktoś

da ci cokolwiek w życiu.

Masz moc tworzenia tego,

czego potrzebujesz …

Susan Jeffers

 

Ja mogę towarzyszyć Ci w tej drodze!

Mam konieczne doświadczenie w tym względzie, kompetencje i gotowy zestaw narzędzi!

Razem uczynimy Twoje życie żywym, nie martwym!

Wybierz życie pełne miłość zamiast pełne lęku!

Warsztaty NIE BÓJ SIĘ BAĆ… I PO PROSTU DZIAŁAJ! prowadzone są w trybie stacjonarnym i online.

Mogą mieć formę rozbudowaną lub podstawową. Indywidualną lub grupową.

W zależności od formy, prócz wiedzy, będziesz mógł otrzymać Zeszyt Ćwiczeń Programu, książkę Susan Jeffers w polskiej wersji językowej lub zestawy ćwiczeń do pracy własnej. Zawsze jednak otrzymasz zaświadczenie, o tym, że brałeś udział w warsztacie, które pozwoli Ci pamiętać, że “tak naprawdę jest tylko jedna osoba na świecie, która może Cię uszczęśliwić, i tą osobą jesteś Ty.”(S. Jeffers)

 

NIE BÓJ SIĘ BAĆ… I PO PROSTU DZIAŁAJ!

Zrób to! Napisz do mnie, albo w ogóle daj sobie spokój.

W końcu chodzi o Twoje życie.

Może pozostać niezmienne.

Jeśli masz inny pomysł na ten Program, chcesz zgłosić swój udział lub potrzebujesz o tym pogadać? – napisz!

  0
  Zrealizowane warsztaty

  Refleksje uczestników

  „Warsztaty pozwoliły mi dokonać wglądu wewnętrznego , przyniosły radość i wyzwolenie”

  „Odnalazłam drogę do własnego wnętrza, do spójności i siły, a jednocześnie harmonię i łagodność względem siebie”

  ZAPISZ SIĘ