Witaj w mojej krainie empatia!

Na kursach, warsztatach, spotkaniach “1 na 1” badam potencjał, wspieram mocne strony  i uczę ludzi jak nabierać lekkości w życiu oraz odnajdywać środek własnej duszy.

Czemu to robię ?

Z empatią towarzyszę kobietom i mężczyznom w ich drodze do siebie i do innych.

Pokazuję jak mogą budować swoją odporność psychiczną, żeby zyskać więcej mocy, dystansu i luzu w życiu. A przede wszystkim jak mogą w poczuciu bezpieczeństwa i z odwagą  kreować swoją rzeczywistość tak, jak chcą – autentycznie i w zgodzie z sobą

Robię to, bo chciałabym widzieć więcej uśmiechniętych ludzi, którzy mają zdrowe związki, zdrowe myślenie, zdrowe przekonania i zdrowe życie. 

Świat potrzebuje środka- harmonii, balansu i równowagi. 

Czego o mnie

nie wiesz?

Boję się chrabąszczy majowych i jestem autorką powtarzanej z ust do ust historii  o wpływie gęstej mgły na duszenie się krów na wypasie [sic!]. 

Co jest

Moją strefą geniuszu?

Umiejętność słuchania z empatią (Empatia – talent nr 1 w badaniu Clifton Strengths – test Gallupa) oraz dostrzeganie w życiu możliwości w miejsce ograniczeń.

Moja historia

Najdłużej jestem...

Nauczycielem –  oligofrenopedagogiem; od 17 lat – nauczycielem dyplomowanym; posiadam 30 lat doświadczenia zawodowego w zakresie rewalidacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i wspieraniem ich rodzin; pracowałam jako nauczyciel akademicki w latach 2009 -2015; jestem certyfikowanym terapeutą Gentle Teaching (Prinsenstichting – Holandia) i Snoezelen (Zintuigen Boulerard – Holandia); w latach 2009 – 2020 byłam Liderem Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Województwie Kujawsko – Pomorskim (Projekt Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie „Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w środowisku rodzinnym” realizowany przez Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych ORE);

 Od 2004 r. jestem aktywnym organizatorem i społecznikiem propagującym idee NGO – członkiem Stowarzyszenie Ludzie – Ludziom w Chełmnie i wielu innych organizacji wspierających rozwój.

Najbardziej jestem...

Absolwentem studiów podyplomowych Porozumienie bez Przemocy wg. M.B. Rosenberga (Collegium Civitas, Warszawa, 2018 r.) oraz kursu – Coaching oparty na empatii; Empathy based live & business coaching (Szkoła Trenerów Empatii, Warszawa  2020 r. akredytowany program szkoleniowy Izby Coachingu ); obecnie poszerzam wiedzę z zakresu neuronauk w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni na kierunku: Brainologia – Zarządzanie Dobrostanem;

Jestem jedynym...

Jestem jedynym w Polsce  wykwalifikowanym Instruktorem Systemu Szkoleniowego Programu FEEL THE FEAR & DO IT ANYWAY®, (akredytowany program szkoleniowy Feel The Fear Training Academy); jestem autorem polskiej wersji językowej Programu – NIE BÓJ SIĘ BAĆ I… PO PROSTU DZIAŁAJ!®

Klienci mówią, że jestem specjalistką
"od środka"

Moim ulubionym słowem jest JEDNOCZEŚNIE. Jednocześnie empatia dla siebie i ciebie, jednocześnie widzieć siebie i ciebie. Jednocześnie być w kontakcie z sobą i tobą. Po środku. 

“Kasia leczy duszę, sięga do jej wnętrza i środka. Oddała mi skrzydła...”

Gosia - mama/przedsiębiorca

“Kasia bada to, co siedzi w nas i wydobywa to, co istotne ze środka. Prawda jest w środku. Kasia pomaga tam wrócić.”

Paulina - projektant odzieży

“Dziękuję Ci Kasiu za każdą cenną minutę rozmowy, a nawet za wspólną ciszę. W twej obecności spotkałem się ze Światłem i Miłością, które cały czas we mnie były a nie potrafiłem ich dostrzec. Polecam serdecznie Kasię każdej osobie chcącej wyruszyć w podróż do wnętrza siebie i odnalezienia upragnionego pokoju serca."