Zadbaj o swoje finanse osobiste. Pomagam KOBIETOM uzyskać finansowy spokój i niezależność!

Jedyny trener w Polsce!

 

Feel The Fear…

And Do It Anyway®

biuro@madeinempathy.pl

+48 608 052 394

Strefa wiedzy

Jeśli w zespole diagnozujesz którąś z chorób organizacyjnych, typu: milczyca zwyczajna, syndrom tuniwisizm, czy chorobę wzruszających ramion (więcej na ten temat tu >>), to nie dlatego, że „oni już tacy
Syndrom „odtąddotąd” i choroba o nazwie „Tumiwisizm”. Znasz to? Czy zdajesz sobie sprawę, że nie biorą się one z tego, że ludzie - współpracownicy są leniwi, złośliwi i krnąbrni, tylko
O tym, co usłyszałam i kilka refleksji ze spotkania z o.Christlinem Rajendramem trenerem i asesorem NVC. Warszawa 17 – 19.08.,2022 r. Mówi się, że przed wejściem do morza rzeka drży

Najnowsze artykuły:

24 kwietnia 2024

EFEKTY BOISKA - czyli o bezpośrednich zyskach efektywnej komunikacji

Jeśli w zespole diagnozujesz którąś z chorób organizacyjnych, typu: milczyca zwyczajna, syndrom tuniwisizm, czy chorobę wzruszających ramion (więcej na ten temat tu >>), to nie dlatego, że „oni już tacy są”, „czyhają tylko na Twoje potknięcie”, czy „stało się z nimi coś dziwnego”.

 

To dlatego, że nie widzą sensu współpracy w zespole, w którym nie mogą szczerze powiedzieć o tym, co ich boli, czego chcieliby więcej, a czego mniej. Za wszystkim, co ludzie robią stoją ich potrzeby. Za tym, co robią oni też.

 

Świadomość potrzeb, umiejętność ich wyrażania, szczere i autentyczne mówienie o uczuciach pojawiających się w zespole w sytuacjach konfliktowych i kryzysowych to umiejętność, która służy nie tylko atmosferze w pracy, ale ma przełożenie na efektywność jej wykonywania, a co za tym idzie na zysk w organizacji.

 

„Granie do jednej bramki” jeszcze nigdy wcześniej nie było tak pożądaną umiejętnością ze względu na nagminnie występującą retencję i rotację w pracy. Duch sportowej współ-pracy ( nie rywalizacji!) oparty o umiejętność komunikowania się buduje relacje, dla których chce się zostać i zaangażować. A to obniża koszty organizacyjne i wspiera zyski firmy.

 

Jaki jest zatem zysk bezpośredni z wdrażania efektywnej komunikacji?

 

 

Poniżej kilka z nich ujętych w tzw. „Efekty Boiska”:

 

 Wzajemne zrozumienie członków zespołu oraz uznanie i akceptacja faktu, że konflikty są naturalną częścią życia, a czas na ich rozwiązywanie może służyć komunikacji, a nie ją burzyć (konflikt jako początek wymiany myśli, nie jako koniec relacji)- EFEKT RINGU ( występuje, kiedy dwóch przeciwników ściera się na wyznaczonym do tego polu, uznając zasady tego pola i dążąc do uniesienia obu rąk w geście win - win przez arbitra starcia. Należy zaznaczyć, że ilość rozegranych rund zależy od rozgrywających)

 

 Odważny, szczerze wypowiadający się zespół i pracownicy akceptujący granice swojej i czyjejś odpowiedzialności - EFEKT TENISA ( występuje, kiedy rozgrywający potrafią przebić piłkę na pole przeciwnika bez podkręcania i ścinania zagrania tak, by rozgrywka odbywała się płynnie. Zwycięstwo nie jest tu celem, a sama gra. Należy nadmienić, że odpowiedzialność za piłkę i płynność gry leży po stronie tego, u którego się piłka znajduje w danym momencie. Każdy z uczestników może poprosić o przerwę w dowolnym momencie gry.)

 

 Poczucie bezpieczeństwa w zespole budzące chęć zaangażowania się poprzez wewnętrzne odczucie bycia ważną i cenną częścią tego zespołu - EFEKT DRUŻYNY (występuje, kiedy członkowie zespołu grają w zaufaniu do jednej bramki wykorzystując doceniane umiejętności każdego z drużyny tak, by efekt - bez względu na rezultat - przynosił im radość ze wspólnej gry)

 

 Ulga i radość ze spotkania w miejscu pracy - EFEKT ZWYCIĘZCY ( występuje, kiedy wchodzisz do miejsca pracy jak po schodach po puchar UEFA)

 

 

Efekty Boiska to fenomeny pojawiające się w procesie wdrażania komunikacji opartej o empatię. Komunikacji, która odchodzi od stosowania presji, przemocy i manipulacji na rzecz szczerości, zaufania i autentyczności. Od bezsilności i anonimowości w formułowaniu informacji („mówię chyba do ściany?”) do przejmowania odpowiedzialności za własne słowa, zachowania i zaangażowanie w pracę na rzecz zespołu i organizacji.

 

 

Jeśli chcesz wdrażać taki proces w swoim zespole - jestem tu!

Napisz lub zadzwoń, a prześlę Ci spersonalizowaną ofertę tego procesu.

 

~ Kasia Raabe

 

 biuro@madeinempathy.pl

 +48 608 052 394

 

+48 608 052 394

biuro@madeinempathy.pl

Dostępność - od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 20.00

MADE IN EMPATHY KATARZYNA RAABE z siedzibą w Chełmnie przy ul. Wojska Polskiego 7 m 1, 86-200 Chełmno, NIP: 8751165929, REGON: 381784897.

 

Nr konta bankowego: 92 1460 1181 2025 5613 7114 0002

 

MADE IN EMPATHY KATARZYNA RAABE realizuje Projekt Dofinansowany Z Funduszy Europejskich

UMOWA O POWIERZENIE GRANTU NR 1/FWI-C19/2020/327/UPG/136 FUNDUSZ WSPARCIA INWESTYCYJNEGO COVID-19 w ramach Poddziałania 1.6.2 Dotacje dla innowacyjnych MŚP Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020

Celem projektu jest wsparcie przedsiębiorców na dywersyfikację działalności poprzez wprowadzenie nowych produktów/ usług lub wprowadzenie nowej produkcji/ świadczenia usług dla przedsiębiorców dotkniętych COVID- 19.

Dofinansowanie Projektu Z UE: 29 545,00zł

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć jest zalecane.

Obowiązek informacyjny przed połączeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

Sprawdź również Regulamin sklepu >>

 

 

Realizacja: Plutowski.pl